Secret, Sacred & Scattered. 3 kunstenaars, 3 verhalen, 1 expo

Van 27/2 tot 30/3 in het DIVA museum

Op donderdag 27 februari opent de interactieve expo Secret, Sacred & Scattered in het DIVA museum met een feestelijke nocturne. Deze focusexpo toont niet alleen het werk van drie hedendaagse juwelenontwerpers, maar nodigt de bezoeker ook uit om actief deel te nemen. Into Niilo, Maria Konschake en Laila Marie Costa tonen nieuw werk dat zij hebben gecreëerd tijdens hun residentie in het DIVA atelier. Met performances, doe-elementen en installaties die vragen om interactie, biedt deze unieke tentoonstelling een prikkelende ervaring waarin tonen en zien samenkomen.

In Secret, Sacred & Scattered staan de indrukwekkende resultaten centraal van het DIVA residentieprogramma dat plaatsvond van september tot december 2024. De drie kunstenaars kregen tijdens hun verblijf de tijd en ruimte om te experimenteren en nieuwe werken te ontwikkelen in het DIVA atelier. Het DIVA museum toont deze stukken voor het eerst aan het publiek. Secret, Sacred & Scattered is een expo die geheimen onthult, het sacrale bevraagt en grenzen verlegt. De expo is pas compleet wanneer de bezoeker er binnentreedt.

De ontwerpers

Met een achtergrond in mode en juweelontwerp staat Into Niilo (Rusland) bekend om het innovatieve gebruik van materialen en technieken. Niilos werk is vaak doorspekt met donkere humor en surrealistische elementen, waar het verkennen van het lichaam een therapeutisch antwoord vormt op de psychische aandoening dysmorfofobie. Secret verwijst naar het werk van de kunstenaar dat draait rond verborgen betekenissen, taal en persoonlijke introspectie. Niilos juwelen bevatten geheime boodschappen of teksten die pas zichtbaar zijn in specifieke omstandigheden, zoals wanneer men er UV-licht op schijnt.

Till death ring - Into Niilo
Till death ring - Into Niilo

Maria Konschake (Duitsland) vervaagt de grens tussen kritisch design en kunst met haar juwelen, die maatschappelijke thema’s zoals identiteit verkennen. Sacred duidt op Konschakes huidige onderzoek naar de werking van het geheugen en de waarde die we toekennen aan objecten en verhalen. Haar werk toont hoe juwelen dragers zijn van persoonlijke en collectieve geschiedenissen. Konschake maakte tijdens haar residentie een fictief verhaal en bijhorende objecten over de Vlaamse Harten uit DIVA’s collectie. Ze onderstreept hoe geschiedenis en betekenisgeving steeds veranderen. En ze toont hoe objecten soms sacrale dragers van erfgoed en identiteit zijn.

Laila Marie Costa (Australië) is een multidisciplinair kunstenaar die materialen uit de stedelijke omgeving verzamelt en deze transformeert in juwelen, assemblages en installaties. Het werk van Costa is fragmentarisch, eclectisch en Scattered. Haar creaties bevinden zich op de grens tussen kunst en leven. Ze transformeert de alledaagse of afgedankte objecten in kunstwerken met nieuwe betekenissen. Haar installaties en performances nodigen uit tot interactie en maakt de bezoeker een essentieel onderdeel van het werk.

Necklace Bake it Yourself - Laila Marie Costa
Necklace Bake it Yourself - Laila Marie Costa

Praktisch

Feestelijke opening voor iedereen op donderdag 27 februari:

  • 19u15: performance van Laila Marie Costa
  • 19u30: speeches
  • 19u40: start DIVA talk met Laila Marie Costa en Peter Vermandere
  • Nocturne: de focusexpo en de tijdelijke expo Opgespeld! Hedendaagse juwelen uit Antwerpen zijn open tot 22 uur.

Meer informatie over de expo en de DIVA talks:

Beeld in de header: Deceptive (memories) - Maria Konschake

Voor meer informatie kan u contact opnemen:

Inge De Rouck

Pers & Communicatie, DIVA, museum voor diamant, juwelen en zilver

Laura Kerstens

Perscommunicatie cultuur, stad Antwerpen

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over DIVA, museum voor diamant, juwelen en zilver

DIVA is het museum voor diamant, juwelen en zilver gevestigd in de diamanthoofdstad ter wereld: Antwerpen. DIVA vertelt het verhaal van de aantrekkingskracht die Antwerpen en Vlaanderen al eeuwenlang internationaal, uitoefent met betrekking tot het vakkundig produceren, assembleren en verhandelen van diamant, juwelen en zilver. 

Een 600-tal objecten uit de collectie van DIVA worden op een betekenisvolle manier gepresenteerd aan het publiek. Via enscenering, soundscapes, multimedia en interactieve doe-elementen stapt de bezoeker in een universum van luxe, juwelen en diamant. Op meesterlijke wijze onderhoudt DIVA haar bezoekers en daagt hen bovendien uit de diepere lagen te ontdekken. 

Naast de vaste collectiepresentatie presenteert DIVA een tentoonstellingsprogramma die nauw aansluit op het thema diamant, juwelen en zilver.

Neem contact op met

Suikerrui 17-19 2000 Antwerpen

0032 495 89 33 12

inge.derouck@divaantwerp.be

www.divaantwerp.be